Łukasz Żygadło - strona nieoficjalna
Strona GłównaListopad 18 2018 01:23:52
ŁUKASZ ŻYGADŁO

Wygrany tie-break na miarę awansu do półfinału
Po pierwszej wygranej w trzech setach na wlasnej hali zawodnicy z Trento, wyruszyli w dlugą podróż na południowe Włoch, aby tam w miejscowości Molfetta zmierzyć się z miejscową ekipą. Podopieczni trenera Vincenzo di Pinto, pokazali już w zasadniczej fazie sezonu, że niezwykle ciężko z nimi wygrać na własnym terenie. W tie-breaku wygrali z wyżej ntoowanym rywalem. Przed wyjazdem do Pulii, podopieczni Radostina Stoytcheva zapowiadali trudny pojedynek i walkę do ostatniej piłki.

W pierwszej partii zawodnicy Trentino Volley od pierwszych piłek uzyskali kilka punktów przewagi (5:8). W każdej kolejnej akcji dystans między obydwoma ekipami wzrastał (12:16, 14:21). Tym samym pierwszy set padł łupem ekipy przyjezdnyych (20:25). kolejny set lepiej rozpoczęli siatakrze gospodarzy (8:6). Na drugiej przerwie techniczej zespół Łukasza Żygadło zdołał zniwelować prowadzenie, uzyskując jednocześnie jedno "oczko" przewagi (15:16). Pomimo to zawodnicy trenera di Pinto w końcówce uzyskali trzypunktową przewagą, której nie oddali do końca seta (21:18, 25:22).

Podrażnieni porażką w drugiej odsłonie rywalizacji, zawodnicy z Trento od mocnego uderzenia zaczęli tą odsłonę meczu (2:8). W kolejnych akcjach dystans między obydwoma ekipami wzrósł do 10 punktów (6:16, 8:21). Nawet odrobienie kilku :oczek" przez gospodarzy dał spokojne zwycięstwo przyjezdnym (15:25). Czwarty set ponownie mocniej rozpoczęli siatkarze Molfetty (8:3). Jednak już na drugiej przerwie technicznej to goście z Trentino wypracowali minimalną przewagę (15:16), którą powiększyli do dwóch punktów (19:21). Za sprawą dobrej dyspozycji Expirivii i błędów własnych po stronie gości w końcówce seta wygrana na miarę tie-breaka padła lupem Molfetty (25:23).

O wygranej w meczu jednej z drużyn zadecydować miaął piąta partia. Ponownie od przewagi jednego punktu mogli cieszyć się siatkarze z Trento (4:5). Następnie, taki samąprzewagę uzyskali gospodarze (10:9). Po chwili, to już przyjezdni mieli dwa punkty po swojej stronie więcej niż siatkarze trenera di Pinto (10:12). W kolejnych akcjach siatkarze z północy nie pozwolili swoim rywalom na wyrównanie rywalizacji. Tym samym, zespół Łukasza Żygadło uzyskał awans do półfinału (10:15).

Łukasz Żygadło pojawił się na parkiecie, tradycyjnie już, w wyjściowej szóstce. Zdobył jeden punkt bezpośrednio z zagrywki. Najlepszym punktującym tego meczu w zwycięskiej ekipie został Matey Kaziyski, który zdobył 15 "oczek".

Exprivia Neldiritto Molfetta - ENERGY T.I. Diatec Trentino 2:3 (20:25, 25:22, 15:25, 25:22, 10:15)