Łukasz Żygadło zawodnikiem Sarmayeh Bank Teheran!
Dodane przez Administrator dnia Czerwiec 15 2016 18:10:51
Urodzony w Sulechowie rozgrywający zaznaczył się w historii polskiej siatkówki tym, że jako pierwszy podpisał kontrakt z klubem z ligi irańskiej. Łukasz Żygadło w miniony sezonie podpisał kontrakt z klubem, który również miał zadebiutować w rozgrywkach w kraju ze stolica w Teheranie.
Rozszerzona zawartość newsa
Urodzony w Sulechowie rozgrywający zaznaczył się w historii polskiej siatkówki tym, że jako pierwszy podpisał kontrakt z klubem z ligi irańskiej. Łukasz Żygadło w miniony sezonie podpisał kontrakt z klubem, który również miał zadebiutować w rozgrywkach w kraju ze stolicą w Teheranie.

W pierwszym roku funkcjonowania klubu, włodarze zakontraktowali grupę światowej klasy zawodników. Wśród nich znaleźli się siatkarze stanowiący o sile reprezentacji Iranu: Seyed Mohammad Mousavi, Adel Gholami, Shahram Mahmoudi czy Farhad Zarif. Z ławki trenerskiej drużyną dowodził Mostafa Kharkhneh. Ten obiecujący skład uzupełnił doświadczony, medalista wielu międzynarodowych imprez: Łukasz Żygadło. W trakcie długiego i wymagającego sezonu, zawodnicy Sarmayeh nie raz pokazali, że potrafią poradzić sobie na parkiecie z trudnym rywalem oraz zagorzałymi kibicami na trybunach. Tym samym złote medale i Puchar dla najlepszej drużyny w Iranie trafił do rąk Łukasza Żygadło oraz jego klubowych kolegów.

W dniu 6 czerwca br. rozgrywający na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych podał informację odnośnie swojej klubowej przyszłości. - Chciałbym oficjalnie poinformować, o przedłużeniu kontraktu na sezon 2016/2017 z klubem Sarmayeh Bank Teheran - zdradził Łukasz Żygadło. Wśród siatkarzy, którzy na kolejny rok związali się z klubem, oprócz rozgrywającego z Polski, znaleźli się: Mehdi Mahdavi, Seyed Mohammad Mousavi, Adel Gholami, Shahram Mahmoudi, Ghasem Kharkhneh oraz Farhad Zarif. Nowe twarze w zespole to: Farhad Ghaemi oraz Milad Ebadipuor.


Żródło&zdjęcia: inf. własna, facebook.com/LukaszZygadlo15, instagram.com/sbankvc