Łukasz Żygadło: Moment na jakiekolwiek opinie będzie po Igrzyskach
Dodane przez Administrator dnia Lipiec 20 2016 11:17:14
Wielokrotny reprezentant Polski, grający na pozycji rozgrywającego - Łukasz Żygadło, przyjechał do Krakowa, aby tam obserwować finałowe zmagania popularnej "Światówki". - Te trzy tygodnie, które zostały muszą posłużyć trenerowi, aby znaleźć złoty środek i zastanowić się, jakimi graczami rozpoczynać Igrzyska i z kim je kontynuować - stwierdził zawodnik Sarmayeh Bank Teheran.
Rozszerzona zawartość newsa
Wielokrotny reprezentant Polski, grający na pozycji rozgrywającego - Łukasz Żygadło, przyjechał do Krakowa, aby tam obserwować finałowe zmagania popularnej "Światówki". - Te trzy tygodnie, które zostały muszą posłużyć trenerowi, aby znaleźć złoty środek i zastanowić się, jakimi graczami rozpoczynać Igrzyska i z kim je kontynuować - stwierdził zawodnik Sarmayeh Bank Teheran.


W minioną niedzielę zakończył się turniej finałowy Ligi Światowej, który był rozgrywany w krakowskiej Tauron Arenie. W walce o medale zabrakło reprezentantów Polski. To był już ostatni turniej, w którym biało-czerwoni wystąpili przed Igrzyskami Olimpijskimi. - Patrząc ze strony pozytywów, mamy jeszcze trzy tygodnie do rozpoczęcia Igrzysk. Zespół ma czas, aby kontynuować swoje przygotowania. Szczególnie ci zawodnicy, którzy mieli kontuzje lub mniej trenowali - przyznał goszczący w stolicy Małopolski, rozgrywający Łukasz Żygadło. - Była to fantastyczna okazja do wypróbowania, w którym miejscu jest ta drużyna. Grać będzie ten, kto aktualnie znajduje się w lepszej dyspozycji. Do tej formy gry przyzwyczaił nas trener, zapewne będzie ona kontynuowana - dodał po chwili siatkarz. - Życzyłbym sobie, pewnie jak wszyscy kibice i zawodnicy, aby każdy kto wejdzie na parkiet w czasie meczu, dawał z siebie maksimum, co w konsekwencji zapewni naszej reprezentacji walkę o medale - stwierdził 247-krotny reprezentant kraju.

Już 7 sierpnia reprezentacja Polski rozpocznie zmagania w turnieju olimpijskim. Pierwszym rywalem biało-czerwonych będzie Egipt. Czy siatkarze reprezentacji Polski zdążą przygotować formę na tą najważniejszą imprezę sezonu? - Ciężko tutaj cokolwiek typować. Nie jest najlepszym rozwiązaniem krytykowanie oraz znajdowanie jakichś negatywnych sytuacji. Skoncentrujmy się na tym, aby zespół był jak najbardziej spokojny oraz miał czas na odpowiednie przygotowanie się. Moment na jakiekolwiek opinie będzie po Igrzyskach- przyznał zawodnik, który cztery lata temu występował w turnieju olimpijskim w Londynie. - Te trzy tygodnie, które zostały muszą posłużyć trenerowi, aby znaleźć złoty środek i zastanowić się, jakimi graczami rozpoczynać Igrzyska i z kim je kontynuować - dodał Łukasz Żygadło.

Rywalizacja, która toczyła się w Krakowie dla wielu zespołu była momentem, w którym krystalizował się ostateczny skład na Olimpiadę. Trener biało-czerwonych podjął decyzję o wyeliminowaniu ze składu środkowego - Marcina Możdżonka oraz libero - Damiana Wojtaszka. - Dopiero po Igrzyskach będziemy wiedzieć czy to była dobra decyzja czy nie. Oczywiście to trener ponosi za nią odpowiedzialność - zaznaczył rozgrywający. - Teoretycznie patrząc, mogę powiedzieć, że Marcin był osobą, która wnosiła dużo pozytywów do drużyny. Wiele razy pokazał, że jego wejścia ratowały drużynę - tak w kilku słowach siatkarz irańskiego Sarmayeh Bank podsumował tegoroczne występy środkowego w biało-czerwonych barwach. Wśród siatkarzy, na barkach których w dużej mierze będzie spoczywała odpowiedzialność za dobrą dyspozycję na środku siatki znalazł się za to Piotr Nowakowski. - Roczna przerwa wymaga wiele od zawodnika, aby wrócił do wysokiej dyspozycji. Tutaj wiele będzie zależało od jego mentalności i woli walki. Według mnie Piotrka stać na to. On musi być mocnym punktem tej reprezentacji - tak wybór Nowakowskiego do składu Polski na Igrzyska w Rio, skomentował urodzony w Sulechowie siatkarz.

Łukasz Żygadło zasłynął tym, że nie boi się podejmować trudnych wyborów w swojej sportowej karierze. Jednym z nich była decyzja o wyjeździe do Iranu. - Jest to bardzo odległy kraj, nie mówię tutaj o kilometrach, chociaż w nich też jest odległy. Tę różnicę widać przede wszystkim w mentalności oraz w całkowicie innym podejściu do życia codziennego - tak siatkarz rozpoczął swoją wypowiedź na temat pobytu w Iranie. - Na początku trochę ciężko jest się odnaleźć. Dzięki informacjom od innych zawodników i trenerów, którzy tam pracowali, udało mi się mi nawiązać dobrą współpracę z moimi klubowymi kolegami, co zakończyło się dla nas mistrzostwem kraju - przyznał po chwili zawodnik. - Generalnie wiele rzeczy jest innych, ciężko wybrać jedną z nich- kontynuował dalej Łukasz Żygadło, - Wiele sytuacji zaskakiwało, od samej organizacji po rozumienie pojęcia czasu. My w Europie wszystko chcemy mieć zrobione „na czas”, oni podchodzą do tego inaczej – jak nie jutro, to pojutrze - dodał mistrz Iranu. - Sam przygotowując się do sezonu, czy do każdego kolejnego meczu, musiałem być na tyle elastyczny, żeby to nie zaburzyło mojego rytmu pracy. Są to dla mnie cenne doświadczenia. Teraz mogę powiedzieć, że mało co mnie może zaskoczyć - tak Łukasz Żygadło, z uśmiechem na ustach, zakończył swoją wypowiedź.


*Wypowiedzi dla: TVP Sport